Kurzy pre dospelých

AKTUÁLNE KURZY PRE DOSPELÝCH

Jesenný trimester v KCK sa začína od 06.10.2021

Vzdušná akrobacia – začiatočníci

UT 18:00-19:30

11 lekcií – 104,50€

Variant skús cirkus: 4 lekcie – 46€

Prihláška tu:

https://forms.gle/p6DniUw2ERanESf46

Vzdušná akrobacia – začiatočníci a mierne pokročilí

UT 19:30-21:00

11 lekcií – 104,50€

Variant skús cirkus: 4 lekcie – 46€

Prihláška tu:

https://forms.gle/A4SBd1K9UirvhwLX9

Vzdušná akrobacia – pokročilí

ŠT 18:00 – 20:00

začiatok až 14.10.2021

10 lekcií – 125€

Variant skús cirkus: 4 lekcie – 58€

Prihláška tu:

https://forms.gle/k26ZtoLRekCSALWu6

Žonglovanie/Umenie ohňa

UT 18:00 – 19:30

ŠT 18:00 – 19:30

(je možné navštevovať kurz iba v utorky, iba vo štvrtky, alebo oba dni)

11 lekcií – 88€

Variant skús cirkus: 4 lekcie – 40€

Prihláška tu:

https://forms.gle/S5oMKQfTANR9o7H18VZDUŠNÁ AKROBACIA

ZALIETAJTE SI S NAMI NA VZDUŠNEJ AKROBACII

Zalietajte si s nami na hrazde, kruhu, šáloch či hodvábnej slučke. Zbavte sa vašich obáv, získajte novú silu a pevné telo. Naučte sa predvádzať pútavé triky a tešte sa z vášho progresu!

Čo trénujeme?

Fyzickú zdatnosť

Pracujeme na budovaní svalstva rúk, nôh, chrbta a stredného tela. Cvičíme prirodzene, s vlastnou váhou. Naše telo zpružníme a zvýšime našu mobilitu.

Kreativitu a myseľ

Posúvame mentálne hranice a budujeme psychickú zdatnosť. Pracujeme na motivácii, učíme sa nové triky, no najmä, poriadne sa zrelaxujeme a zabavíme.

Pozrite sa, ako náš tréning vyzerá

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky na šále, slučke, trapéze či kruhu. Vzdušná akrobacia je vhodná pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti, či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a popracovať na fyzičke.

AKO KURZ PREBIEHA?

Vzdušná akrobacia pre začiatočníkov

Hodiny vzdušnej akrobacie sú určené úplným začiatočníkom, ako aj tým, ktorí sa už so vzdušnou akrobaciou stretli a veľmi mierne pokročilým, ktorí majú záujem naučiť sa základy rôznych vzdušných disciplín (akrobacia na šáloch, kruhu, trapéze a hodvábnej slučke).

Kurz systematicky prechádza od základov k zložitejším figúram a zručnostiam.

Lekcia pozostáva z dvoch častí, prvou je rozcvička a kondičné cvičenie, zamerané na zahriatie, spevnenie a flexibilitu svalstva (táto rozcvička je veľmi komplexná a zahŕňa posilnenie celého tela ale najmä partií využívaných pri vzdušnej akrobacii).

Druhá fáza je tréning na náradí, kde si žiak systematicky osvojí základné zručnosti na každom z náradí, pomocou prípravných cvičení, cvičení figúr a dynamických prvkov a neskôr ich prepájaním a budovaním pohybových celkov (choreografií).

Vzdušná akrobacia pre mierne pokročilých a pokročilých

Tento kurz je určený tým, ktorí už majú predchádzajúce skúsenosti so vzdušnou akrobaciou a majú zvládnuté základy. Budeme sa v ňom venovať akrobacii na šáloch, kruhu, trapéze a hodvábnej slučke. Budeme sa systematicky učiť náročnejšie triky a tvoriť choreografie, improvizovať, aj pracovať v páre. Tréningu predchádza rozcvička, kde sa venujeme zahriatiu, spevneniu, zvýšeniu flexibility tela a nadobudnutiu dobrej fyzickej kondície.

Vzdušných akrobatov máme na kurzoch rozdelených do štyroch úrovní:

Level 1 – začiatočníci
Level 2 – mierne pokročilí 1
Level 3 – mierne pokročilí 2
Level 4 – pokročilí


Pokiaľ už máte s vzdušnou akrobaciou nejaké skúsenosti a chceli by ste zistiť kam sa máte prihlásiť, napíšte nám na adresu cirkusovaskola@gmail.com a my Vám pošleme dokument popisujúci, do ktorej skupiny spadáte, podľa množstva a typu trikov ktoré ovládate.

Helena Škovierová

hlavná lektorka pre začiatočníkov aj pokročilých

Kurz je vedený profesionálnou lektorkou a akrobatkou Helenou Škovierovou, absolventkou bábkoherectva VŠMU. Vyučovaniu vzdušnej akrobacie v Cirkus-kuse sa venuje od roku 2013. Má predošlé skúsenosti s prácou s deťmi a vzdušnou akrobaciou zo zahraničia (Estónsko, Holandsko, Nemecko). Absolvovala viacero školení pre lektorov vzdušnej akrobacie (Aerial master classes – BelgickoAerial convention – Veľká Británia, Aerials in social circus work – Maďarsko,…) a workshopov pod vedením významných zahraničných akrobatov. Vzdušnej akrobacii sa venuje aj ako performerka a zameriava sa najmä na prepájanie cirkusu a divadla či už ako herečka, alebo choreografka (SNDDAB Nitra, ND Brno, Malá scéna STU,…)

Iva Hevesiová

lektorka pre začiatočníkov a mierne pokročilých

Vzdušnej akrobacii sa venuje už štvrtým rokom. Iva má za sebou silný pohybový základ zo synchronizovaného plávania. Za svoje pôsobenie v Cirkus-kuse stihla absolvovať niekoľko workshopov na Slovensku i v zahraničí zameraných na vzdušnú akrobaciu a cirkusovú pedagogiku. Vzdušnej akrobacií sa venuje aj súťažne.


ŽONGLOVANIE

TRÉNUJTE POSTREH VĎAKA ŽONGLOVANIU

Žonglovanie je skvelá zábava, ktorá prepája pravú a ľavú hemisféru a núti našu šedú kôru rásť.
Trénujte svoj postreh, reflexy a trpezlivosť, naučte sa predvádzať pútavé triky a tešte sa z vášho vlastného progresu!

Čo trénujeme?

Fyzickú zdatnosť

Zlepšujeme nervovo-svalovú koordináciu a jemnú motoriku. Pracujeme na reflexoch, presnosti a postrehu. Drilujeme našu trpezlivosť a motiváciu neustále sa zlepšovať.

Kreativitu a myseľ

Prepájame pravú a ľavú hemisféru a budujeme dôležité spojenia pre ďalšie učenie sa. Trénujeme tvorivosť, vymýšľame nové triky, no najmä, poriadne sa zrelaxujeme a zabavíme.

Pozrite sa, ako náš tréning vyzerá

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky s loptičkami, kužeľmi, poikami či diablom. Žonglovanie je vhodné pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti, či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a trénovať svoju šikovnosť.

AKO KURZ PREBIEHA?

Počas zahrievacej rozcvičky rozcvičíme naše ruky aj telo, potrénujeme náš postreh a motoriku. Budeme sa venovať single a párovým cvičeniam, skupinovým hrám či improvizácii. Žonglujeme s rôznymi predmetmi, loptami, kontaktnou guľou, kuželmi, poikami, kruhmi a ďalším. Žonglovanie kombinujeme aj s ostatnými cirkusovými technikami.

  • zahrievacia rozcvička tréning na rozvoj koordinácie, postrehu, motoriky
  • tréning disciplín tréning techník a trikov, žonglovanie s rôznym náradím

David Vágó

lektor žonglovania

Kurz žonglovania prebieha pod vedením Davida, vášnivého žongléra, majstra ohňa a poi, ktorý sa svojmu koníčku venuje už celé desaťročie, nielen ako lektor, ale aj profesionálny umelec. Za ten čas stihol navštíviť mnoho workshopov doma i v zahraničí a stále ho baví učiť sa nové žonglérske triky a objavovať nové náčinia. A odovzdávať svoje vedomosti ostatným.


UMENIE OHŇA

SPOJENIE MODERNÉHO UMENIA A STAROVEKÝCH RITUÁLOV

Ponorte sa s nami do víru ohňa, roztancujte svoje telo a prekonajte svoj strach. Premeňte nebezpečný živel na rovnocenného kamaráta a tanečného partnera.

Čo trénujeme?

Fyzickú zdatnosť

Trénujeme reflexy, koordináciu a svalovú pamäť. Hladáme nové spôsoby pohybu a využitia svojho tela.

Kreativitu a myseľ

Prepájame hemisféry, zvyšujeme svoju kreativitu a priestorovú orientáciu. Učíme sa prekonať strach z ohňa a zároveň s ním bezpečne pracovať.

Pozrite sa, ako náš tréning vyzerá:

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky s ohnivými poikami, palicami alebo kuželmi. Kurz tanca s ohňom je vhodný pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a posunúť svoje hranice.

AKO KURZ PREBIEHA?

Kurz je súčasťou kurzu žonglovania a funguje v rámci neho ako špecializácia. Na rozdiel od kurzu žonglovania neponúkame skrátený trimester – vzhľadom na obsah kurzu ho musia účastníci absolvovať celý.

Začíname krátkou rozcvičkou zameranou na rozhýbanie tela a zahriatie mysle. Počas hodiny budeme cvičiť techniku s tréningovým náradím – poi, palice a iné a tiež si budeme postupne prechádzať teóriu bezpečnosti a prípravy pri práci s ohňom. Počas posledných hodín kurzu si tanec s ohňom aj vyskúšame.

David Vágó

lektor umenia ohňa

Kurz “umenie ohňa” prebieha pod vedením Davida, vášnivého žongléra, majstra ohňa a poi, ktorý sa svojmu koníčku venuje už celé desaťročie, nielen ako lektor, ale aj profesionálny umelec. Za ten čas stihol navštíviť mnoho workshopov doma i v zahraničí a stále ho baví učiť sa nové žonglérske triky a objavovať nové náčinia. A odovzdávať svoje vedomosti ostatným.