CIRCUS BATUCADA

CIRKUSOVO-BUBNOVÁ POULIČNÁ SHOW

Circus Batucada je spoločný projekt artistov z CirkusKusu a bubeníkov zo skupiny Campana Batucada. Spojením nového cirkusu a bubnovej show vzniklo pouličné predstavenie plné žonglérskych a akrobatických čísiel v rytme samby. Energická hudba dokonale ladí so žonglérskym umením, horúce brazílske rytmy rozhýbu tanečnice s vlajkami, hypnotické buugengy a lietajúce draky. Obdiv divákov si získa aj temperamentná vzdušná akrobacia na šáloch a trapéze a zlatým klincom programu je cyrwheel – akrobacia vo veľkom kruhu. Predstavenie Circus Batucada realizuje skupina talentovaných ľudí, ktorí sa postarajú o silný hudobný aj vizuálny zážitok.

CIRKUS V RYTMOCH BRAZÍLIE

S myšlienkou spojiť cirkus a bubny do spoločnej show sme sa pohrávali už dávno. Príležitosť na realizáciu nám dala Divadelná Nitra a v septembri 2020 sa konala premiéra “Circusu Batucada” na najväčšom divadelnom festivale na Slovensku. O rok neskôr sme uviedli verziu obohatenú o výstupy s ohňom na hudobno-divadelnom festivale Mičínsky Pitvor. Počas leta 2022 sme mali tú česť vystupovať na medzinárodnom festivale MALTA v Poznani (Poľsko), na festivale humoru Tak ti treba! v Žiline a koncom septembra sme to rozbalili na 5. narodeninách OC Terminal v Banskej Bystrici. Tešíme sa na ďalšie spoločné vystúpenia, ktoré dobíjajú pozitívnou energiou nielen divákov, ale aj nás, artistov.

POULIČNÁ SHOW

Ak si chcete objednať predstavenie Circus Batucada na svoj event, ozvite sa v dostatočnom predstihu. Ponúkame verziu bez ohňa (denná show) alebo s ohňom (večerná show). Predstavenie má dĺžku koncertu (cca 45 minút) a realizačný tím má 6-7 artistov a 8 hudobníkov. Potrebný je rovný priestor (betón alebo trávnik) o veľkosti 20×10 metrov a zázemie pre artistov v blízkosti miesta vystúpenia. Okrem toho nemáme iné technické požiadavky, nepotrebujeme pódium ani zvuk.

REFERENCIE

MALTA FESTIVAL 2022 (Poznaň/PL)

DIVADELNÁ NITRA 2020

CIRCUS BATUCADA 2020

Toto video je z nášho spoločného vystúpenia na festivale Divadelná Nitra 25.09.2020. Medzi artistami hosťoval aj brazílsky umelec Gustavo Ollitta, ktorý dodal tejto show ešte viac exotiky.

MIČÍNSKY PITVOR 2021

CIRCUS BATUCADA 2021

Na festivale Mičínsky Pitvor 2021 sme vystupovali podvečer, čo nás inšpirovalo k tomu, aby sme pridali do žonglérsko-akrobatického vystúpenia Circus Batucada aj ohnivú show. Ak chcete vedieť, ako to dopadlo, pozrite si video plné spontánnych diváckych reakcií.

CIRCUS BATUCADA

45 minút
7 artistov / 8 bubeníkov

technické požiadavky: nepotrebujeme pódium ani ozvučenie

priestorové požiadavky: pódium alebo rovný priestor minimálne 10×8 metrov, výška stropu minimálne 6 metrov