CIRKUS PRE DETI

MILÉ MALÉ PREDSTAVENIA PRE NAJMENŠÍCH

V tejto kategórii nájdete detské predstavenia, ktoré nie sú produkčne ani finančne náročné, preto sú vhodné aj pre menšie publikum, ako program do škôl, na tábory, ale aj na úplne malé detské oslavy. V ponuke máme klauniádu “Veselá cirkusová škola” a “Mr. Silák”, bábkové predstavenie “Eustach a hmyz” alebo interaktívnu žonglérsku show. Novinkou je krátka akrobatická klauniáda “Psíček a mačička” a tiež interaktívny “Cirkusový rozprávkar”. K predstaveniam ponúkame aj cirkusový workshop, na ktorom si môžu deti vyskúšať svoju šikovnosť a zahrať sa na cirkusantov.

VESELÁ CIRKUSOVÁ ŠKOLA

Ako to vyzerá v škole, kde vyučujú šašovia? Hotový cirkus. “Veselá cirkusová škola” je vtipné interaktívne predstavenie pre najmenších, v ktorom vystupujú dvaja nešikovní, ale veľmi snaživí klauni. Prostredníctvom žonglérskych a cirkusových zručností si s deťmi zopakujú geometriu, matematiku, či telesnú výchovu a hlavne všetkých rozosmejú. Obľúbený program na detské akcie, do škôlok a škôl alebo materských centier. Predstavenie trvá 20 – 45 minút (podľa dohody a veľkosti diváckej skupiny), účinkujú dvaja klauni a realizácia si nevyžaduje pódium, zvuk, ani stavbu scény, preto je vhodné aj do menších priestorov.

MR. SILÁK

Čo je ťažšie? Udržať v ruke obrovskú činku alebo pávie pierko? Šarmantný žonglér Mr. Erik s anglickým prízvukom je supersilný, ale v prvom rade vždy džentlmen. Zábavným spôsobom naučí deti nielen žonglovať, ale aj rôzne triky s falošnými činkami, ľahučkými šatkami aj pierkami. A veľmi rád sa predvádza. Ukáže deťom parádne kúsky s diabolom a zažongluje s činkami a pokúsi sa ich aj niečo z toho naučiť. Predstavenie je možné realizovať aj v anglickom jazyku. Dĺžka show je 20 – 45 minút, účinkuje jeden artista a realizácia si nevyžaduje pódium, zvuk, ani stavbu scény. Ideálny program na detské akcie, narodeninové oslavy, do škôl a škôlok.

ŽONGLÉRSKA SHOW

Žonglovanie odpradávna ľudí fascinovalo a vždy bolo základným pilierom každého dobrého cirkusu. Naši artisti ovládajú žonglovanie s loptičkami a kuželkami, kúzla s kryštálovou guľou, vedia žonglovať s diabolom a pridajú aj nebezpečné čísla so žonglérskymi nožmi. Interaktívne vsuvky sú samozrejmosťou. Na historické eventy máme aj dobové kostýmy. Predstavenie trvá 20 – 45 minút, účinkuje jeden – traja artisti a ponúkame ho aj vo verzii s cirkusovým workshopom.

CIRKUSOVÝ ROZPRÁVKAR

“Cirkusový rozprávkar” je interaktívna hra pre najmenších, pri ktorej deti zažijú rozprávku na vlastnej koži. V zázračnej manéži sa stanú hrdinami príbehu a namiesto sedenia sa budú hrať a hýbať po celý čas. Keďže je rozprávka cirkusová, vyskúšajú si žonglovanie, budú stvárať akrobatické kúsky a možno aj chodiť po lane, či visieť vo vzduchu. Podľa veku a charakteru detskej skupiny si môžete vybrať z viacerých rozprávok: pre škôlkarov máme rozprávku “Janko a Marienka” a “O psíčkovi a mačičke”, pre školákov “Nebojsa” a “Aladin”, alebo si môžete zadať rozprávku na želanie. Predstavenie je vhodné pre menšie skupiny detí (max. 30).

EUSTACH A HMYZ

“Eustach a hmyz” je interaktívne bábkové predstavenie pre najmenších divákov. Malý Eustach je doma sám a nudí sa. Nie je tu nikto, s kým by sa pohral a okolo neho lieta odporný hmyz. Ale možno hmyz nie je až taký odporný, prvý pohľad môže klamať. Eustach zistí, že je priateľský a dokonca aj talentovaný a tak si spolu spravia cirkusové predstavenie. Bábkové divadlo, na konci ktorého sa všetci spolu zahráme na hmyzí cirkus, trvá 45 minút a účinkuje 1 bábkoherečka. Na realizáciu je potrebný jedálenský stôl, pódium ani zvuk netreba. Príprava scény zaberie cca 15 minút. Vhodné pre malé skupiny detí, ktoré sa môžu pozerať z bezprostrednej blízkosti.

PSÍČEK A MAČIČKA

“Psíček a mačička” je krátka akrobatická groteska, ktorá si za pár sekúnd získa srdce každého malého diváka. Ich večné naháňanie, kučkovanie a doberanie sa nemá konca kraja a prináša nečakané a vtipné situácie. Je to krátke päťminútové, ale veľmi svieže predstavenie určené pre najmenšie deti, ale zasmejú sa na ňom aj ich rodičia. Program je vhodný do materských a rodinných centier, na detské oslavy a iné akcie rodinného charakteru. Trvanie 5 minút, účinkujú 2 artisti a k predstaveniu potrebujú len zvuk na pustenie hudobného podmazu. Dá sa zrealizovať aj bez pódia, v akomkoľvek prostredí.

CIRKUS PRE DETI

20 – 45 minút
1 – 2 artisti

technické požiadavky: zvuk na pustenie hudobného podmazu, pri väčších akciách aj mikroport

priestorové požiadavky: pódium alebo rovný priestor minimálne 6×4 metre, výška stropu minimálne 4 metre