Máte záujem o tento kurz?

prihláste sa teraz!

ZALIETAJTE SI S NAMI
NA VZDUŠNEJ AKROBACII

Zalietajte si s nami na hrazde, kruhu, šáloch či hodvábnej slučke.
Zbavte sa vašich obáv, získajte novú silu a pevné telo.
Naučte sa predvádzať pútavé triky a tešte sa z vášho progresu!

15+ rokov 3x týždenne

ČO TRÉNUJEME?


Fyzickú zdatnosť

Pracujeme na budovaní svalstva rúk, nôh, chrbta a stredného tela. Cvičíme prirodzene, s vlastnou váhou. Naše telo zpružníme a zvýšime našu mobilitu.

Kreativitu a myseľ

Posúvame mentálne hranice a budujeme psychickú zdatnosť. Pracujeme na motivácii, učíme sa nové triky, no najmä, poriadne sa zrelaxujeme a zabavíme.

Pozrite sa, ako náš tréning vyzerá:

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky na šále, slučke, trapéze či kruhu. Vzdušná akrobacia je vhodná pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti, či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a popracovať na fyzičke.

Ako kurz prebieha?

Vzdušná akrobacia pre začiatočníkov.

Hodiny vzdušnej akrobacie sú určené úplným začiatočníkom, ako aj tým, ktorí sa už so vzdušnou akrobaciou stretli a veľmi mierne pokročilým, ktorí majú záujem naučiť sa základy rôznych vzdušných disciplín (akrobacia na šáloch, kruhu, trapéze a hodvábnej slučke).

Kurz systematicky prechádza od základov k zložitejším figúram a zručnostiam.

Lekcia pozostáva z dvoch častí, prvou je rozcvička a kondičné cvičenie, zamerané na zahriatie, spevnenie a flexibilitu svalstva (táto rozcvička je veľmi komplexná a zahŕňa posilnenie celého tela ale najmä partií využívaných pri vzdušnej akrobacii).

Druhá fáza je tréning na náradí, kde si žiak systematicky osvojí základné zručnosti na každom z náradí, pomocou prípravných cvičení, cvičení figúr a dynamických prvkov a neskôr ich prepájaním a budovaním pohybových celkov (choreografií).

Vzdušná akrobacia pre mierne pokročilých a pokročilých:

Tento kurz je určený tým, ktorí už majú predchádzajúce skúsenosti so vzdušnou akrobaciou a majú zvládnuté základy. Budeme sa v ňom venovať akrobacii na šáloch, kruhu, trapéze a hodvábnej slučke. Budeme sa systematicky učiť náročnejšie triky a tvoriť choreografie, improvizovať, aj pracovať v páre. Tréningu predchádza rozcvička, kde sa venujeme zahriatiu, spevneniu, zvýšeniu flexibility tela a nadobudnutiu dobrej fyzickej kondície.

Vzdušných akrobatov máme na kurzoch rozdelených do štyroch úrovní:
Level 1 – začiatočníci
Level 2 – mierne pokročilí 1
Level 3 – mierne pokročilí 2
Level 4 – pokročilí
Pokiaľ už máte s vzdušnou akrobaciou nejaké skúsenosti a chceli by ste zistiť kam sa máte prihlásiť, napíšte nám na adresu cirkusovaskola@gmail.com a my Vám pošleme dokument popisujúci, do ktorej skupiny spadáte, podľa množstva a typu trikov ktoré ovládate.

hl. lektorka Helena Škovierová

Kurz je vedený profesionálnou lektorkou a akrobatkou Helenou Škovierovou, absolventkou bábkoherectva VŠMU. Vyučovaniu vzdušnej akrobacie v Cirkus-kuse sa venuje od roku 2013. Má predošlé skúsenosti s prácou s deťmi a vzdušnou akrobaciou zo zahraničia (Estónsko, Holandsko, Nemecko). Absolvovala viacero školení pre lektorov vzdušnej akrobacie (Aerial master classes – BelgickoAerial convention – Veľká Británia, Aerials in social circus work – Maďarsko,…) a workshopov pod vedením významných zahraničných akrobatov. Vzdušnej akrobacii sa venuje aj ako performerka a zameriava sa najmä na prepájanie cirkusu a divadla či už ako herečka, alebo choreografka (SNDDAB Nitra, ND Brno, Malá scéna STU,…)

Začiatočníkov a mierne pokročilých povedie k prvým vzletom lektorka Iva Hevesiová, ktorá sa vzdušnej akrobacií venuje už štvrtým rokom. Iva má za sebou silný pohybový základ zo synchronizovaného plávania. Za svoje pôsobenie v Cirkus-kuse stihla Iva už absolvovať niekoľko workshopov na Slovensku i v zahraničí zameraných na vzdušnú akrobaciu a cirkusovú pedagogiku. Vzdušnej akrobacií sa venuje aj súťažne.


ROZVRH KURZOV

Aby sme sa vedeli podľa hygienických nariadení, museli sme trochu upraviť spôsob našeho fungovania. Na jún sme si pripravili namiesto kurzov pravidelné workshopy, 3 pre začiatočníkov, 3 pre pokročilých. Okrem toho sme pridali sobotňajší termín 27.6, dúfajúc že to umožní prísť aj tým, ktorí majú plné týždne. Miesto konania zostáva Karloveské centrum kultúry, Molecova 2
Snažili sme sa ísť s cenou najnižšie ako vieme, keďže je nám jasné, že mnohí teraz majú znížené príjmy. Ak viete poslať o niečo viac, veľmi nás tým potešíte, pri týchto sumách a pri zvýšených nákladoch z dôvodu dodržania hygienických opatrení vychádzame rozpočtovo veľmi natesno. 
Minimálny počet účastníkov nutný na uskutočnenie workshopu je 5,5 (naozaj). V utorok ráno skontrolujeme či máme prihlásený aspoň tento minimálny počet lietania chtivých začiatočníkov (v stredu ráno pokročilých), a následne pošleme potvrdzujúci mail s podrobnými pokynmi o tom, čo si treba priniesť a ako bude lekcia prebiehať. Preto prosím prihlasovanie a platbu nenechávajte na poslednú chvíľu, aby sa nestalo že workshop zrušíme pre malý záujem, hoci ste sa plánovali prihlásiť. Ak bude záujemcov dostatočný počet, budeme prijímať prihlášky aj v priebehu utorka a stredy (pri takomto prihlásení nám ale prosím pošlite výpis z účtu, aby sme mali administratívu vyriešenú vopred).
Prihlášky:
(kliknutím na vybraný termín sa dostanete na prihlasovací formulár)
Na workshop ste oficiálne prihlásení vo chvíli keď nám príde na účet platba.
Platobné údaje:
IBAN: SK7483300000002200545223
BIC: FIOZSKBAXXX
Do poznámky prosím uveďte Meno a Priezvisko účastníka, a dátum workshopu
Pokiaľ máte akékoľvek otázky, neváhajte nám napísať 🙂

II. trimester školského roku 2019/20 začína 8.1.2020 a trvá do 31.3.2020

ešte stále máme voľné miesta v tzv. skrátenom trimestri a programe skús si cirkus

(na kurz sa dá prihlásiť aj v priebehu trimestra)

SKRÁTENÝ TRIMESTER 

začína 4.2.2020 a trvá do 31.3.2020

UT / 10:00-12:00 / zmiešaná skupina – začiatočníci až pokročilí – Level 1 až 4/ KCK, Molecova 2
(ešte máme voľné miesta)
Cena: 90
  (TOT 90 lekcií)
120min

ponúkame aj vo variante Skús si cirkus 

UT / 18:00-20:00 / Level 3 a 4 / KCK, Molecova 2
(ešte máme voľné miesta)
Cena: 90
 (TOT 9 lekcií)
120 min

ST / 18:45-20:30 / pokročilí – Level 4  / KCK, Molecova 2
(ešte máme voľné miesta)
Cena: 72
 (TOT 8 lekcií )
105min

ŠT / 18:00-19:30 / začiatočníci – Level 1/ KCK, Molecova 2
(ešte máme voľné miesta)

Cena: 64€ (TOT 8 lekcií)
90min

ŠT / 19:30-21:00 / začiatočníci až mierne pokročilí –  Levely 1 a 2 / KCK, Molecova 2

(ešte máme voľné miesta)
Cena: 64€ (TOT 8 lekcií)
90min

SKÚS SI CIRKUS 

Cirkus Ťa láka, ale nie si pripravený na dlhodobý záväzok? Táto ponuka je určená práve pre Teba!


Ponúkame mesačný vstup na kurz, teda presne 4 za sebou idúce lekcie:

90min kurzy – 40€

120min kurzy – 48€

(Ponuka je určená iba pre vybrané kurzy)

Obdarujte svojich známych darčekovou poukážkou na tento kurz! Sami zvolíte výšku poukážky ako aj dizajn 🙂

Kedy prebiehaju kurzy? (Trvanie kurzu je 90-120 min.)

PO 18:0019:0019:30PI SO NE

Potrebujete poradiť? Opýtajte sa nás!

0918573097

 

Nastavenie súkromia

    Necessary

    Advertising

    Analytics

    Other