KURZ MULTICIRKUS DETI

Spojenie pohybu, zábavy a tvorivosti.

Cirkusové kurzy pre deti sú určené pre školákov vo veku 8 – 15 rokov. Ako už názov “Multicirkus” napovedá, deti sa učia rôzne disciplíny, ako napríklad pozemnú a vzdušnú akrobaciu, klauniádu a pantomímu, základy žonglovania, manipuláciu s rôznymi predmetmi, až po tréning rovnováhy. Cirkusové kurzy pre deti a mládež sa konajú pravidelne každý utorok a štvrtok v Karloveskom centre kultúry na Molecovej 2 v Bratislave. Fungujeme systémom jesenný, zimný a jarný trimester, ale zapísať sa dá aj počas začatého semestra na skrátený kurz. Deti môžu navštevovať náš kurz buď raz týždenne (Multicirkus Basic) alebo dvakrát do týždňa (Multicirkus Intensive). Aby nám malí cirkusanti nevyšli z cviku ani cez letné prázdniny, organizujeme dva turnusy denného tábora Cirkúsok.

TRIMESTER III: 04.04.2023 – 27.06.2023

MULTICIRKUS DETI UTOROK

1 x týždenne
Utorok 16:30 – 18:00

MULTICIRKUS DETI ŠTVRTOK

1 x týždenne
Štvrtok 16:30 – 18:00

MULTICIRKUS DETI INTENSIVE

2 x týždenne
Utorok a štvrtok 16:30 – 18:00

ČO TRÉNUJEME?

Sociálne zručnosti

Sme tímoví hráči. Budujeme naše sebavedomie a dôveru v druhých.

Kreativitu

Spolu s lektorom pripravíme vlastné predstavenie. Vymýšľame nové triky.

Fyzickú zdatnosť

Pracujeme na sile, mobilite a stabilite. Pri žonglovaní trénujeme šikovnosť a postreh.

Našu myseľ

Učíme sa zodpovednosti, trpezlivosti a motivácii. So zahraničnými lektormi precvičíme angličtinu aj neverbálnu komunikáciu.

AKO KURZ PREBIEHA?

Na tréningoch sa zameriavame na rôzne cirkusové disciplíny (akrobatické, žonglérske, balančné ale aj divadelno-tanečné). Tréning sa skladá z rozcvičky  (zahriatie, spevnenie a zvýšenie flexibility tela) a gymnasticko-akrobatickej prípravy, po ktorej nasleduje tréning cirkusových disciplín a neskôr príprava predstavenia. Na tréningu rozvíjame okrem tela aj šikovnosť, tvorivosť, kolektívneho ducha ale aj motiváciu učiť sa a napredovať.

Kurz s názvom “Multicirkus” je určený deťom od 8 do 17 rokov, (po dohode aj mladším, ktorí už naše kurzy alebo tábory navštevovali a majú zvládnuté základy cirkusových disciplín, alebo majú pohybové základy z príbuzných odvetví ako napr. gymnastika alebo tanec).

Kurz sa zameriava na rozvoj cirkusových zručností a ponúka bohatú škálu disciplín s posilnenými hodinami zameranými na vzdušnú akrobaciu, monocyklovanie a žonglovanie. Deti pravidelne vystupujú na rôznych kultúrnych podujatiach a festivaloch a zúčastňujú sa mládežníckych cirkusových festivalov v zahraničí.

POZRITE SA, AKO NÁŠ KURZ VYZERÁ

Cirkusový tréning to je kopa zábavy a pohybu, balansovania, stavania pyramíd, žonglovania a klaunovania pre všetky deti. Pozrite si krátke video, ktoré vám priblíži, čo všetko sa na našich kurzoch učíme.

LEKTORI

Helena Škovierová

Kurz je vedený profesionálnou lektorkou Helenou Škovierovou, absolventkou bábkoherectva VŠMU, ktorá má predošlé skúsenosti s prácou s deťmi a vzdušnou akrobaciou zo zahraničia (EstónskoNemeckoHolandsko).

Elena Kremnická

Elena Kremnická je pomocná lektorka zameraná na výučbu žonglovania a točenia, ale hlavne všetko okolo kurzov organizuje – prijíma prihlášky a platby, komunikuje s rodičmi detí aj lektormi a môžete sa na ňu obrátiť s akoukoľvek otázkou alebo problémom.

+421 918 573 097
cirkus@cirkuskus.sk