KURZ VZDUŠNÁ AKROBACIA

Keď sa šport prelína s estetikou a umením.

Zalietajte si s nami na hrazde, kruhu, šáloch či hodvábnej slučke. Zbavte sa vašich obáv, získajte novú silu a pevné telo. Naučte sa predvádzať pútavé triky a tešte sa z vášho progresu. Kurzy vzdušnej akrobacie sú od 15 rokov a máme tri skupiny – začiatočníci, mierne pokročilí a pokročilí. Ak neviete, kam patríte, príďte sa s nami poradiť. Kurzy sa konajú pravidelne každý utorok a štvrtok v Karloveskom centre kultúry na Molecovej 2 v Bratislave. Fungujeme systémom jesenný, zimný a jarný trimester, ale zapísať sa dá aj počas začatého semestra na skrátený kurz.

TRIMESTER III: 04.04.2023 – 27.06.2023

VZDUŠNÁ AKROBACIA začiatočníci

Utorok 18:00-19:30

VZDUŠNÁ AKROBACIA pokročilí

Štvrtok 18:00 – 20:00

ČO TRÉNUJEME?

Fyzickú zdatnosť

Pracujeme na budovaní svalstva rúk, nôh, chrbta a stredného tela. Cvičíme prirodzene, s vlastnou váhou. Naše telo zpružníme a zvýšime našu mobilitu.

Kreativitu a myseľ

Posúvame mentálne hranice a budujeme psychickú zdatnosť. Pracujeme na motivácii, učíme sa nové triky, no najmä, poriadne sa zrelaxujeme a zabavíme.

AKO KURZ PREBIEHA?

Vzdušná akrobacia pre začiatočníkov

Hodiny vzdušnej akrobacie sú určené úplným začiatočníkom, ako aj tým, ktorí sa už so vzdušnou akrobaciou stretli a veľmi mierne pokročilým, ktorí majú záujem naučiť sa základy rôznych vzdušných disciplín (akrobacia na šáloch, kruhu, trapéze a hodvábnej slučke).

Kurz systematicky prechádza od základov k zložitejším figúram a zručnostiam.

Lekcia pozostáva z dvoch častí, prvou je rozcvička a kondičné cvičenie, zamerané na zahriatie, spevnenie a flexibilitu svalstva (táto rozcvička je veľmi komplexná a zahŕňa posilnenie celého tela ale najmä partií využívaných pri vzdušnej akrobacii).

Druhá fáza je tréning na náradí, kde si žiak systematicky osvojí základné zručnosti na každom z náradí, pomocou prípravných cvičení, cvičení figúr a dynamických prvkov a neskôr ich prepájaním a budovaním pohybových celkov (choreografií).

Vzdušná akrobacia pre mierne pokročilých a pokročilých

Tento kurz je určený tým, ktorí už majú predchádzajúce skúsenosti so vzdušnou akrobaciou a majú zvládnuté základy. Budeme sa v ňom venovať akrobacii na šáloch, kruhu, trapéze a hodvábnej slučke. Budeme sa systematicky učiť náročnejšie triky a tvoriť choreografie, improvizovať, aj pracovať v páre. Tréningu predchádza rozcvička, kde sa venujeme zahriatiu, spevneniu, zvýšeniu flexibility tela a nadobudnutiu dobrej fyzickej kondície.

Vzdušných akrobatov máme na kurzoch rozdelených do štyroch úrovní:

Level 1 – začiatočníci
Level 2 – mierne pokročilí 1
Level 3 – mierne pokročilí 2
Level 4 – pokročilí

Ak už máte s vzdušnou akrobaciou nejaké skúsenosti a chceli by ste zistiť kam sa máte prihlásiť, napíšte nám na adresu cirkusovaskola@gmail.com a my Vám pošleme dokument popisujúci, do ktorej skupiny spadáte, podľa množstva a typu trikov ktoré ovládate.

POZRITE SA, AKO NÁŠ TRÉNING VYZERÁ

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky na šále, slučke, trapéze či kruhu. Vzdušná akrobacia je vhodná pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti, či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a popracovať na fyzičke.

LEKTORI

Helena Škovierová

hlavná lektorka

Kurz je vedený profesionálnou lektorkou a akrobatkou Helenou Škovierovou, absolventkou bábkoherectva VŠMU. Vyučovaniu vzdušnej akrobacie v Cirkus-kuse sa venuje od roku 2013. Má predošlé skúsenosti s prácou s deťmi a vzdušnou akrobaciou zo zahraničia (Estónsko, Holandsko, Nemecko). Absolvovala viacero školení pre lektorov vzdušnej akrobacie (Aerial master classes – BelgickoAerial convention – Veľká Británia, Aerials in social circus work – Maďarsko,…) a workshopov pod vedením významných zahraničných akrobatov. Vzdušnej akrobacii sa venuje aj ako performerka a zameriava sa najmä na prepájanie cirkusu a divadla či už ako herečka, alebo choreografka (SNDDAB Nitra, ND Brno, Malá scéna STU,…)

Elena Kremnická

Elena Kremnická je na vzdušnej akrobacii občasná asistentka, ale hlavne všetko okolo kurzov organizuje – prijíma prihlášky a platby, komunikuje s kurzistami aj lektormi a môžete sa na ňu obrátiť s akoukoľvek otázkou alebo problémom.

Tel.: +421 918 573 097

E-mail: cirkus@cirkuskus.sk