KURZ VZDUŠNÁ AKROBACIA

Keď sa šport prelína s estetikou a umením.

IMG_8180 (kópia)
VZDUŠNÁ AKROBACIA

začiatočníci
Utorok 18:00 -19:30

IMG_8184 (kópia)
VZDUŠNÁ AKROBACIA

začiatočníci
Utorok 19:30-21:00

DSC_7700
VZDUŠNÁ AKROBACIA

mierne pokročilí a pokročilí
Štvrtok 18:00 - 20:00

previous arrow
next arrow

Zalietajte si s nami na hrazde, kruhu, šáloch či hodvábnej slučke. Zbavte sa vašich obáv, získajte novú silu a pevné telo. Naučte sa predvádzať pútavé triky a tešte sa z vášho progresu. Kurzy vzdušnej akrobacie sú od 15 rokov a máme tri skupiny – začiatočníci, mierne pokročilí a pokročilí. Ak neviete, kam patríte, príďte sa s nami poradiť. Kurzy sa konajú pravidelne každý utorok a štvrtok v Karloveskom centre kultúry na Molecovej 2 v Bratislave. Fungujeme systémom jesenný, zimný a jarný trimester, ale zapísať sa dá aj počas začatého semestra na skrátený kurz.

JESENNÝ TRIMESTER: 20.09.2022 – 22.12.2022

VZDUŠNÁ AKROBACIA začiatočníci

Utorok 18:00-19:30
13 lekcií – 149,50€

VZDUŠNÁ AKROBACIA začiatočníci

Utorok 19:30 – 21:00
13 lekcií – 149,50€

VZDUŠNÁ AKROBACIA pokročilí

Štvrtok 18:00 – 20:00
12 lekcií – 156€

Práve sme spustili prihlasovanie na jesenný trimester. Otvárame dva kurzy vzdušnej akrobacie pre začiatočníkov a jeden pre pokročilých. Okrem toho máme aj nový kurz s názvom “Balans” a tiež pokračujeme v kurze “Žonglovanie a umenie ohňa”. Ak sa neviete rozhodnúť, na ktorý kurz sa chcete prihlásiť, či vás to bude baviť, alebo ak máte obavy, čo to zvládnete, prihláste sa na hodinu zdarma.

ČO TRÉNUJEME?

Fyzickú zdatnosť

Pracujeme na budovaní svalstva rúk, nôh, chrbta a stredného tela. Cvičíme prirodzene, s vlastnou váhou. Naše telo zpružníme a zvýšime našu mobilitu.

Kreativitu a myseľ

Posúvame mentálne hranice a budujeme psychickú zdatnosť. Pracujeme na motivácii, učíme sa nové triky, no najmä, poriadne sa zrelaxujeme a zabavíme.

AKO KURZ PREBIEHA?

Vzdušná akrobacia pre začiatočníkov

Hodiny vzdušnej akrobacie sú určené úplným začiatočníkom, ako aj tým, ktorí sa už so vzdušnou akrobaciou stretli a veľmi mierne pokročilým, ktorí majú záujem naučiť sa základy rôznych vzdušných disciplín (akrobacia na šáloch, kruhu, trapéze a hodvábnej slučke).

Kurz systematicky prechádza od základov k zložitejším figúram a zručnostiam.

Lekcia pozostáva z dvoch častí, prvou je rozcvička a kondičné cvičenie, zamerané na zahriatie, spevnenie a flexibilitu svalstva (táto rozcvička je veľmi komplexná a zahŕňa posilnenie celého tela ale najmä partií využívaných pri vzdušnej akrobacii).

Druhá fáza je tréning na náradí, kde si žiak systematicky osvojí základné zručnosti na každom z náradí, pomocou prípravných cvičení, cvičení figúr a dynamických prvkov a neskôr ich prepájaním a budovaním pohybových celkov (choreografií).

Vzdušná akrobacia pre mierne pokročilých a pokročilých

Tento kurz je určený tým, ktorí už majú predchádzajúce skúsenosti so vzdušnou akrobaciou a majú zvládnuté základy. Budeme sa v ňom venovať akrobacii na šáloch, kruhu, trapéze a hodvábnej slučke. Budeme sa systematicky učiť náročnejšie triky a tvoriť choreografie, improvizovať, aj pracovať v páre. Tréningu predchádza rozcvička, kde sa venujeme zahriatiu, spevneniu, zvýšeniu flexibility tela a nadobudnutiu dobrej fyzickej kondície.

Vzdušných akrobatov máme na kurzoch rozdelených do štyroch úrovní:

Level 1 – začiatočníci
Level 2 – mierne pokročilí 1
Level 3 – mierne pokročilí 2
Level 4 – pokročilí

Ak už máte s vzdušnou akrobaciou nejaké skúsenosti a chceli by ste zistiť kam sa máte prihlásiť, napíšte nám na adresu cirkusovaskola@gmail.com a my Vám pošleme dokument popisujúci, do ktorej skupiny spadáte, podľa množstva a typu trikov ktoré ovládate.

POZRITE SA, AKO NÁŠ TRÉNING VYZERÁ

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky na šále, slučke, trapéze či kruhu. Vzdušná akrobacia je vhodná pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti, či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a popracovať na fyzičke.

LEKTORI

Helena Škovierová

hlavná lektorka

Kurz je vedený profesionálnou lektorkou a akrobatkou Helenou Škovierovou, absolventkou bábkoherectva VŠMU. Vyučovaniu vzdušnej akrobacie v Cirkus-kuse sa venuje od roku 2013. Má predošlé skúsenosti s prácou s deťmi a vzdušnou akrobaciou zo zahraničia (Estónsko, Holandsko, Nemecko). Absolvovala viacero školení pre lektorov vzdušnej akrobacie (Aerial master classes – BelgickoAerial convention – Veľká Británia, Aerials in social circus work – Maďarsko,…) a workshopov pod vedením významných zahraničných akrobatov. Vzdušnej akrobacii sa venuje aj ako performerka a zameriava sa najmä na prepájanie cirkusu a divadla či už ako herečka, alebo choreografka (SNDDAB Nitra, ND Brno, Malá scéna STU,…)

Elena Kremnická

Elena Kremnická je na vzdušnej akrobacii občasná asistentka, ale hlavne všetko okolo kurzov organizuje – prijíma prihlášky a platby, komunikuje s kurzistami aj lektormi a môžete sa na ňu obrátiť s akoukoľvek otázkou alebo problémom.

Tel.: +421 918 573 097

E-mail: cirkus@cirkuskus.sk