KURZ ŽONGLOVANIE / UMENIE OHŇA

Trénujeme postreh, reflexy a trpezlivosť.

Kurzy Žonglovanie a Umenie ohňa sa konajú súčasne, pretože obe disciplíny úzko súvisia. Kým sa človeku podarí podmaniť si oheň a naučí sa s ním tancovať, musí prejsť cez žonglérsku rutinu a vytrénovať obe ruky aj hemisféry. Okrem klasického žonglovania učíme s loptičkami, kuželkami a kruhmi učíme aj točenie s poi a palicami ako prípravu na ohňovú show. Kurzy sa konajú pravidelne každý utorok v Karloveskom centre kultúry na Molecovej 2 v Bratislave.

TRIMESTER III – 04.04.2023 – 27.06.2023

ŽONGLOVANIE

Utorok 18:00 – 19:30

UMENIE OHŇA

Utorok 18:00 – 19:30

ČO TRÉNUJEME?

Fyzickú zdatnosť

Zlepšujeme nervovo-svalovú koordináciu a jemnú motoriku. Pracujeme na reflexoch, presnosti a postrehu. Drilujeme našu trpezlivosť a motiváciu neustále sa zlepšovať. Hľadáme nové spôsoby pohybu a využitia svojho tela.

Kreativitu a myseľ

Trénujeme tvorivosť, vymýšľame nové triky, no najmä, poriadne sa zrelaxujeme a zabavíme. Prepájame hemisféry, zvyšujeme svoju kreativitu a priestorovú orientáciu. Učíme sa prekonať strach z ohňa a zároveň s ním bezpečne pracovať.

AKO KURZ PREBIEHA?

Kurzy sa začínajú rozcvičkou, kde si rozhýbeme ruky aj telo, potrénujeme náš postreh a motoriku. Potom sa venujeme single a párovým cvičeniam, skupinovým hrám či improvizácii. Žonglujeme s rôznymi predmetmi, loptami, kontaktnou guľou, kuželmi, poikami, kruhmi a ďalším. Žonglovanie kombinujeme aj s ostatnými cirkusovými technikami.

Kurz Umenie ohňa je súčasťou kurzu Žonglovania a funguje v rámci neho ako špecializácia. Počas hodiny sa učíme techniku s tréningovým náradím – poi, palice a iné a postupne si prechádzame teóriu bezpečnosti a prípravy pri práci s ohňom. Počas posledných hodín kurzu si tanec s ohňom aj vyskúšame.Na rozdiel od kurzu žonglovania neponúkame skrátený trimester – vzhľadom na obsah kurzu ho musia účastníci absolvovať celý.

POZRITE SA, AKO VYZERÁ TRÉNING ŽONGLOVANIA

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky s loptičkami, kužeľmi, poikami či diablom. Žonglovanie je vhodné pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti, či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a trénovať svoju šikovnosť.

POZRITE SA, AKO VYZERÁ TRÉNING S OHŇOM

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky s ohnivými poikami, palicami alebo kuželmi. Kurz tanca s ohňom je vhodný pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a posunúť svoje hranice.

LEKTORI

David Vágó

lektor žonglovania / umenie ohňa

Kurzy “Žonglovanie” a “Umenie ohňa” prebieha pod vedením Davida, vášnivého žongléra, majstra ohňa a poi, ktorý sa svojmu koníčku venuje už celé desaťročie, nielen ako lektor, ale aj profesionálny umelec. Za ten čas stihol navštíviť mnoho workshopov doma i v zahraničí a stále ho baví učiť sa nové žonglérske triky a objavovať nové náčinia. A odovzdávať svoje vedomosti ostatným.

Elena Kremnická

Elena Kremnická je na kurze žonglovania často prítomná ako asistentka, resp. druhá lektorka, ale hlavne všetko okolo kurzov organizuje – prijíma prihlášky a platby, komunikuje s kurzistami aj lektormi a môžete sa na ňu obrátiť s akoukoľvek otázkou alebo problémom.

Tel.: +421 918 573 097

E-mail: cirkus@cirkuskus.sk