KURZ ŽONGLOVANIE / UMENIE OHŇA

Trénujeme postreh, reflexy a trpezlivosť.

DSC_4333
ŽONGLOVANIE

Utorok 18:00 - 19:30

circus batucada pitvor15
UMENIE OHŇA

Utorok 18:00 - 19:30

previous arrow
next arrow

Kurzy Žonglovanie a Umenie ohňa sa konajú súčasne, pretože obe disciplíny úzko súvisia. Kým sa človeku podarí podmaniť si oheň a naučí sa s ním tancovať, musí prejsť cez žonglérsku rutinu a vytrénovať obe ruky aj hemisféry. Okrem klasického žonglovania učíme s loptičkami, kuželkami a kruhmi učíme aj točenie s poi a palicami ako prípravu na ohňovú show. Kurzy sa konajú pravidelne každý utorok v Karloveskom centre kultúry na Molecovej 2 v Bratislave.

JESENNÝ TRIMESTER – Rýchlokurzy: 08.11.2022 – 22.12.2022

ŽONGLOVANIE

Utorok 18:00 – 19:30
7 lekcií – 70€

UMENIE OHŇA

Utorok 18:00 – 19:30
7 lekcií – 70€

Práve sme spustili prihlasovanie na jesenný trimester. Na kurzoch Žonglovanie a Umenie ohňa sa budeme stretávať každý utorok od 18:00 do 19:30. Okrem toho otvárame aj tri kurzy vzdušnej akrobacie a nový kurz s názvom Balans. Ak sa neviete rozhodnúť, na ktorý kurz sa chcete prihlásiť, či vás to bude baviť, alebo ak máte obavy, čo to zvládnete, prihláste sa na hodinu zdarma.

ČO TRÉNUJEME?

Fyzickú zdatnosť

Zlepšujeme nervovo-svalovú koordináciu a jemnú motoriku. Pracujeme na reflexoch, presnosti a postrehu. Drilujeme našu trpezlivosť a motiváciu neustále sa zlepšovať. Hľadáme nové spôsoby pohybu a využitia svojho tela.

Kreativitu a myseľ

Trénujeme tvorivosť, vymýšľame nové triky, no najmä, poriadne sa zrelaxujeme a zabavíme. Prepájame hemisféry, zvyšujeme svoju kreativitu a priestorovú orientáciu. Učíme sa prekonať strach z ohňa a zároveň s ním bezpečne pracovať.

AKO KURZ PREBIEHA?

Kurzy sa začínajú rozcvičkou, kde si rozhýbeme ruky aj telo, potrénujeme náš postreh a motoriku. Potom sa venujeme single a párovým cvičeniam, skupinovým hrám či improvizácii. Žonglujeme s rôznymi predmetmi, loptami, kontaktnou guľou, kuželmi, poikami, kruhmi a ďalším. Žonglovanie kombinujeme aj s ostatnými cirkusovými technikami.

Kurz Umenie ohňa je súčasťou kurzu Žonglovania a funguje v rámci neho ako špecializácia. Počas hodiny sa učíme techniku s tréningovým náradím – poi, palice a iné a postupne si prechádzame teóriu bezpečnosti a prípravy pri práci s ohňom. Počas posledných hodín kurzu si tanec s ohňom aj vyskúšame.Na rozdiel od kurzu žonglovania neponúkame skrátený trimester – vzhľadom na obsah kurzu ho musia účastníci absolvovať celý.

POZRITE SA, AKO VYZERÁ TRÉNING ŽONGLOVANIA

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky s loptičkami, kužeľmi, poikami či diablom. Žonglovanie je vhodné pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti, či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a trénovať svoju šikovnosť.

POZRITE SA, AKO VYZERÁ TRÉNING S OHŇOM

Naučte sa s nami predvádzať pútavé triky s ohnivými poikami, palicami alebo kuželmi. Kurz tanca s ohňom je vhodný pre kohokoľvek, bez ohľadu na skúsenosti či kondíciu, kto má záujem naučiť sa rôzne triky a posunúť svoje hranice.

LEKTORI

David Vágó

lektor žonglovania / umenie ohňa

Kurzy “Žonglovanie” a “Umenie ohňa” prebieha pod vedením Davida, vášnivého žongléra, majstra ohňa a poi, ktorý sa svojmu koníčku venuje už celé desaťročie, nielen ako lektor, ale aj profesionálny umelec. Za ten čas stihol navštíviť mnoho workshopov doma i v zahraničí a stále ho baví učiť sa nové žonglérske triky a objavovať nové náčinia. A odovzdávať svoje vedomosti ostatným.

Elena Kremnická

Elena Kremnická je na kurze žonglovania často prítomná ako asistentka, resp. druhá lektorka, ale hlavne všetko okolo kurzov organizuje – prijíma prihlášky a platby, komunikuje s kurzistami aj lektormi a môžete sa na ňu obrátiť s akoukoľvek otázkou alebo problémom.

Tel.: +421 918 573 097

E-mail: cirkus@cirkuskus.sk