SVETOVÝ DEŇ CIRKUSU

13-16.4.2023 | 11. ročník | Karloveské centrum kultúry

O FESTIVALE

Festival Svetový Deň Cirkusu je víkend plný cirkusových predstavení, workshopov a programu pre deti do 99 rokov.

KONTAKT

Suzanne Verschueren
Organizátor festivalu
+421 919 283 215
verschuerensuzanne@gmail.com

Archiv

2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013

2022 | 10. ročník
v Karloveskom centre kultúry

Referencie workshopy: Irene Márquez (ES), Jemné prebudenie – Lucia Timárova (SK), Netradičná vzdušná akrobacia a Acrobalans – Helena Škovierová (SK), Stojka – Ľudovíd Adamčík (SK), Vzdušná akrobacia na šále – Emma Zubková (SK)​​, Hula Hoop – Veronika Danišová (SK), Strečing – Monika Šichmák Bočová (SK), Jednokolky – Janko Šimko (SK), Parkour – ​​Robert Toth (SK), Modelovanie z balónov – Luboš Zalibera (SK), ​​kontaktné žonglovanie – Dávid Vágó (SK), Ľubomír Varga (SK), Vzdušná akrobacia na šále a trapéz – Duo HaRo (CZ), Poi – Tajana Hevesiová (SK), Dragon Staff – Firejokers (CZ), Kreatívny Cyr Wheel – Jakub Tomko (SK), ​​​​balans – Suzanne Verschueren (BE), Diabolo – Slížo (SK), Čínska Tyč – Flavia Savi (IT), Tvorivá existencia s objektom – Zuska Drobná (FR), Cyr Wheel – Stano Mečiar (SK), Fish-stall – Anna Weszelovszky (HU), Partner Poi – David Vagó & Elena Kremnická (SK)

Referencie galavečer: Zuzka Drobná (SK), Anna Weszelovszky (HU), Stano Mečiar (SK), Slížo (SK), Dávid Vágó (SK), Helena Škovierová – Kaleidoscope (SK), Tereza Trenčanská & Tamara Cabovská (SK), Kaukliar (SK)

Referencie iný program: La Zia Production – Allegria Makarena (FR), Fire Night – Firejokers (CZ), kapela: Gonsofus (RU), Open Stage

Viac info tu: www.facebook.com/events/1869995446518409

FOTOGALÉRIA – GALA SHOW

FOTOGRALÉRIA – WORKSHOPY

ĎAKUJEME NAŠIM PARTNEROM

2021 | 9. ročník 
(online)

Referencie workshopy: Stano Mečiar (SK), AkroOba (CZ), Monika Bočová (SK) Helena Škovierová (SK)

Referencie galavečer: Teater Komika (SK), Monika Bočová (SK), Žongléros ansámbl (CZ), Lukas Durdik (SK), Psíček a Macička v nečase – Helena Škovierová & Sali CirKusKus (SK), Candentis (CZ), Katarína Sobinkovičová (SK)

Viac info tu: www.facebook.com/events/346066763507897

2020 | 8. ročník
(online)

Referencie workshopy: Flexi (SK), Ako sa uzvit cirkusom (CZ), Training tips (SK & EN), Prehlad LED hraciek (SK), Poi Q&A ( SK&EN)

Referencie galavečer: Rendolf (CZ), Luca (IT), Matus Trebaticky (SK), Žongléros ansámbl (CZ), David Vagó & Elena Kremnická (SK), Helena Škovierová (SK), Lucia Rebrová (SK), Mizu (CZ/SK), Cascabel (CZ), Candentis (CZ)

Viac info tu: www.facebook.com/events/171326834161803

2019 | 7. ročník
v STRET klube

Referencie workshopy: Intro to poi – Iva Hevesi (SK), Fun – Duo Kyseli Krastafci (SK), Slackline – Andrej Blejdacik Chrček (SK), Poi drills – Tomáš Tea (Fire Jokers, CZ), Gymnastika – Klaudia Danišová (SK), Acro poi -David Vagó & Elena Kremnická (SK), Diabolo – Karol Šuty (SK), Acro kontakt – Helena Škovierová (SK), Liquid architecture – Lucia, Juggling piruets – Stano Mečiar (SK), Passing – Rendolf (CZ), Dragon staff – Slnko, improvizácia v pohybe – Magdaléna Takáčová, Klobúky – Ivo Pioneer Alderliesten (CZ), Intro to staff – Martina Borovjaková (Eldur, SK), Kreatívne žonglovanie – Zuska Drobna (SK), Kreativita na aerial hoop – Ettelea Heri Morna (CZ), Šály – Monika Bočová (SK), MandaLoop – Dani Aeriality (AT), Dragon staff – Hana Davidová (Fire Jokers, CK), Staff throwing – Radek Gomola (CZ), Buugeng – Roman Dobusch (CZ), Hoops – Buket Oztekin (SE)

Referencie galavečer: Zuzka Drobna (SK), Luca Tomasino (IT), Daniel Kvašňovský (SK), Buket Oztekin (SE), Duo Kyseli Krastafci (SK), Ivana Kováčová – Vertigo (SK), Dominika Hankoščáková (SK), Helena Škovierová (SK), David Vagó & Elena Kremnická (SK) & žiačky kurzu Deti a Mládež (CirKus-Kus)

Referencie iný program: Fight Night Combat, Open Stage, Fire Space, koncerty: Devachan, Ursus 

Viac info tu: www.facebook.com/events/405650823509519

2018 | 6. ročník
v STRET klube

Referencie workshopy: Chairdance – Alžběta Moravcová (SK), Diabolo – Karol Šuty (SK), Staff throwing – Radek Gomolá (CZ), Fluency and movement in juggling – Martin Herian (SK), Connection – Magdaléna Takáčová (SK), juggling – Rendolf (CZ), Contact ball – Florian Kalaivanan (AT), Partner Poi – David Vagó & Elena Kremnická (SK), Poi – Alexander Nagachevskiy (UA), Aerial Hoop – Ariadna Vendelová (La Lyra, SK), Šály – Kristína Opálenská (SK), Dance with Poi – Zuz Šoutová (SK), Hoop – Houpinika (SK)

Referencie workshopy: Alžběta Moravcová (SK), Karol Šuty (SK), Radek Gomola (CZ), Martin Herian (SK), Magdaléna Takáčová (SK), Rendolf (CZ), Florian Kalaivanan (AT), David Vagó & Elena Kremnická (SK), Alexander Nagachevskiy (UA), Alžbeta Moravcová (CZ), La Lyra (SK), Kristína Opálenská (SK), Zuz Šoutová (SK), Houpinika (SK)

Referencie iný program: Firespace, koncert: Watermelon Orchestra (SK), open stage

Viac info tu: www.facebook.com/events/938770956292879

2017 | 5. ročník
v STRET klube

Referencie workshopy: Slackline – Andrej Chrček (SK), Fish Tail – Sebastian Berger (AT), Hula hoop – Dominika Martincová (SK), One hand two pois – Robert Vašina (SK), Partner Poi – David Vagó & Elena Kremnická (SK), Juggling – Juraj Juggling (CZ), Aerial Hoop – Zuzana Petrakova (SK), Acrobalance – Duo Inverso (AT), Jiří Hlaváč (CZ) 

Referencie galavečer: Sebastian Berger (AT), Rendolf (CZ), Duo Inversa – Portata (AT), Martin Fisnar – Fire Jokers (CZ), Stano Mečiar (SK), Nina Greenbottle (AT), Lenka Švolíková (SK), Filip Hajduk (SK), Helena Škovierová (SK) & žiačky kurzu Deti a Mládež (CirKus-Kus)

Referencie iný program: Fireshow: Michael Caden Pike (UK), koncert: Watermelon Orchestra (SK), open stage

Viac info tu: www.facebook.com/events/1607425792604320

2016 | 4. ročník
v STRET klube

Referencie workshopy: Akrobacia – Richard Simoník (SK), Žonglovanie – Stano Mečiar (SK), Kontaktné žonglovanie – Rendolf (CZ), Slackline -Juraj Didák (SK), Cyr wheel – Andrej Chrček (SK), Základy pantomímy – Ariadna Vendelova (SK), Tanec s POI – Zuz Šoutová (SK), Partner POI – David Vagó (SK), Párová akrobacia na šále – Veronika Antonie Hlaváčová (CZ) & Jiří Hlaváč (CZ), Akrobalans – Sara Pantaleo (IT), Aerial hoop – Zuzana Petrakova (SK), Aerial trapéz – Hugh Gaitskell Núñez (ES), Kreativita v žonglovaní – Yufi (CZ)

Referencie galavečer: Martin Herian (CZ), Inspinia (SK), Skupina vzdušných akrobatov (HU), Dreamdancers fire and moving arts (SK), Dominika Hoopinika (SK), Filip Hajduk (SK), Damiano Bagongo (IT), Nina Greenbottle (AT) & žiačky kurzu Deti a Mládež (CirKus-Kus)

Referencie iný program: Polnočná šou: Jiřina Svobodová (SK)

Viac info tu: www.facebook.com/events/526389424153026

2015 | 3. ročník
v Karloveskom centre kultúry

Referencie galavečer: Dominika Martincová (SK), Teatra Komika (SK), Cirkuskus (SK), Inspinia (SK), RecirkUs (SK), juggleSK (SK), AcroYoga Slovakia (SK), Lubos Zalibera (SK), Adrián Ohrádka (SK) & žiačky kurzu Deti a Mládež (CirKus-Kus)

Viac info tu: www.facebook.com/events/1578626465726411

2014 | 2. ročník
v Karloveskom centre kultúry

Referencie galavečer: Juraj Benčík (SK), Duo Fructus (CZ), Artelevite (CZ), Mižu (CZ/SK) Ľuboš Zalibera (SK), Toy Machine (SK), Helena Škovierová (SK), David Vagó (SK), Duo Kurníkšopa (SK), PHOTON TIME (SK), Guillaume Loconte (FR), Lucia Hivešová (SK) & CirKus-Kus-Áčka – žiačky kurzu Deti a Mládež (CirKus-Kus)

Viac info tu: www.facebook.com/events/524498347659477

2013 | 1. ročník 
v Karloveskom centre kultúry

Referencie galavečer: Ivana Kolcunová (CZ), Helena Škovierová (SK)

Viac info tu: www.facebook.com/events/465836493488615