ZAKLIATA ČAJKA

CIRKUSOVÁ ROZPRÁVKA S PÚTAVÝM PRÍBEHOM

Cirkusová rozprávka o tom, ako zvíťazí láska nad zlými kúzlami vďaka dobrému srdcu. Netradičný príbeh plný fantázie a nevídaných trikov o pastierikovi, ktorý putuje vyslobodiť princeznú z pazúrov zlého vlkolaka, je prerozprávaný pomocou cirkusových disciplín ako sú chodúle, žonglovanie, ohňová show a párová a vzdušná akrobacia. Naši talentovaní artisti vás nielen príjemne zabavia, ale aj rozosmejú. Predstavenie trvá 45 minút a účinkuje v ňom 12 artistov (verzia bez detského komparzu). Hlavné úlohy stvárňujú Helena Škovierová a Erik Sombathy a rozprávačom príbehu je Andrej Šoltés. Predstavenie vzniklo aj vďaka podpore Kamel klubu.

PRÍBEH O PASTIERIKOVI A PRINCENEJ

Autorkou scenára zakliatej čajky je Helena Škovierová, ktorá sa inšpirovala Dobšinského rozprávkami. Príbeh je o mladom pastierikovi a princeznej, ktorí sú kamarátmi odmalička, ale jedného dňa sa pán kráľ rozhodne, že nájde svojej dcére ženícha. Nedopraje jej lásku k pastierikovi a chce ju vydať za bohatého princa. Zúfalá princezná dostane dve zázračné pierka, ktoré ju aj s pastierikom premenia na čajky a môžu slobodne odletieť. Ich šťastie v oblakoch však netrvá dlho – z princa sa vykľuje zlý vlkolak s ešte horšou mamou čarodejnicou, ktorá princeznú – čajku dolapí a zavrie ju vo veži svojho kamenného hradu. Pastierik sa premení naspäť na človeka a ide svoju princeznú zachrániť. Ako jeho putovanie dopadne, to sa dozviete až na našom predstavení.

ZAKLIATA ČAJKA

Zostrih z predstavenia Zakliata čajka 01.07.2020 v Karlovej Vsi, kde nám robili komparz aj šikovné malé mažoretky zo skupiny Cordis. Toto predstavenie realizujeme v spolupráci s Kamel klubom.

ZAKLIATA ČAJKA

45 minút
10 artistov + 1 rozprávač + 1 technik

technické požiadavky: ozvučenie plus mikroport pre rozprávača, dva stany 8×6 ako zázemie

priestorové požiadavky: pódium alebo rovný priestor minimálne 20×10 metrov, výška stropu minimálne 6 metrov