ŽONGLOVANIE / FLOW ARTS

Keď všetko lieta, točí sa alebo len tak plynie.

DSC_4333
ŽONGLOVANIE

loptičky
kuželky
kruhy
kontaktná guľa
palice

CirKusKus_1619
FLOW ARTS

poi a vlajky
hula hoopy
vejáre
buugeng
čínske draky
sunwheel

previous arrow
next arrow

Žonglovanie a flow arts je umenie manipulácie s rôznymi objektami. Pri žonglovaní ide skôr o hádzanie loptičiek a kuželiek, flow arts využívajú techniky točenia a kontaktu s telom, aj keď často sa navzájom prelínajú. Pod pojem “flow arts” patrí napríklad tanec s vejármi, vlajkami či hula hoopmi, čínske draky, ale aj moderné žonglérske náradie zvané “buugeng” (palice v tvare písmena “S”). Naši artisti ovládajú viaceré náradia a techniky a ich sólové aj skupinové predstavenia sú plné fantázie a mágie. Sólisti robia krátke show do 10 minút, menšie skupiny do 30 minút a pri počte 5 a viac artistov je možné vyskladať až 45 minútovú show.

ŽONGLOVANIE

Technicky dokonalé vystúpenia najlepšieho žongléra na Slovensku Stana Mečiara, ktorý pôsobí v CirKusKuse už niekoľko rokov, je oslavou žonglovania s kuželkami. Gradujúca show na známy hit z muzikálu “The Greatest Showman” sa vynačuje sebavedomým vystupovaním, zdravou drzosťou v pohybe aj pri interakciách s divákmi a vrcholíí pasážou s piatimi kuželkami, pri ktorej divák nestíha sledovať Stanove ruky ani kuželky mihajúce sa vo vzduchu. Výstup s kuželkami trvá 5 minút, ale dá sa nakombinovať s iným náradím až na 15 minútovú sólovú show.

ŽONGLOVANIE

Žonglérska show Stana Mečiara s piatimi kuželkami na známy hit z muzikálu “The Greatest Showman”. Video bolo nakrútené v Zookontakt Liptovský Mikuláš v lete 2021.

FLOW ARTS

Flow arts to je spojenie tanca a objektovej manipulácie. Rôzne tvary, ako napríklad kruhy, štvorce, vlnovky, či dračie chvosty vám v rukách našich artistov doslova ožijú pred očami. Ladný tanec s hula hoopmi, vejármi, či vlajkami, poteší oko každého diváka, magická manipulácia s buugengom vás zhypnotizuje. Draky a slniečka si získajú hlavne malých divákov. Nechajte sa uniesť na vlnách krásy pohybu do krajiny, kde všetko plynie. O sólové predstavenie sa postará Erika Hantáková – “krotiteľka kruhov a trénerka drakov”, alebo pre vás pripraví choreografie so svojimi kolegami z CirKusKusu.

FLOW ARTS

Vo videu zo sólovej show Eriky Hantákovej uvidíte tanec s hula hoopom, sunwheel a čínskeho draka. Záznam bol nakrútený v Zookontakt Liptovský Mikuláš v lete 2021.

ŽONGLÉRSKE PREDSTAVENIE

10 – 20 minút
1 – 4 žongléri

loptičky, kuželky, kruhy, kontaktná guľa

technické požiadavky: zvuk na pustenie hudobného podmazu

priestorové požiadavky: pódium alebo rovný priestor minimálne 6×4 metre

FLOW ARTS

10 – 20 minút
1 – 4 tanečníci

poi a vlajky, hula hoopy, vejáre, buugeng, čínske draky, sunwheel

technické požiadavky: zvuk na pustenie hudobného podmazu

priestorové požiadavky: pódium alebo rovný priestor 10×6 metrov

REZERVÁCIE PREDSTAVENÍ

Erika Hantáková

rezervácie artistov a predstavení, programy na kľúč

e-mail: info@cirkuskus.sk

tel: +421 917 265 189